Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 
 
 
 
 ALTERNATIVNÍ
 
MEDICÍNA ZAHRNUJE
 
 

Akupresura – Starověká,čínská a japonská masážní metoda. Pomocí tlaku konečků prstů se tlačí na určité body na těle a tím se odstraňují bolesti.Tyto tlakové body leží podél neviditelných kanálů,což jsou meridiány.Akupresura vyrovnává průtok energie ČCHI v těle. 
 
Akupunktura – Léčba nemocí pomocí vpichováním jehel do jednoho či více bodů z 2000 bodů na těle.
 
Alexandrova technika – Metoda,která pomáhá při opětovném navracení tělesných pohybů,poloha těla a postojů.Prospívá tělesnému i duševnímu zdraví.
 
Aromaterapie – Používá koncentrované rostlinné oleje. Aromaterapeuti v vmasírovávají pacientovi vonné oleje do kůže, mohou být také inhalovány nebo přidávány do koupele
 
Artterapie – Zde se používá kreslení a malování,které přispívají k povzbuzení pacienta,aby vyjadřoval své skryté obavy a emoce,které by obtížně vyjádřil slovy
 
Aura terapieŘíká se, že aura je magnetické pole obklopující člověka.Ti, kteří se aurou zabývají je vidí jako světelné paprsky. Auraterapie spočívá v analýze aury, která ukáže co je prospěšné pro pacientovo zdraví.
 
Autogenní trénink – Je to relaxační cvičení, které pomáhá k tomu, aby ze člověka odešel stres a vyčerpanost. Relaxační cvičení probíhá v šesti cvičeních,které se opakují 3x denně.
 
Iridologie – Diagnóza nemocí za pomocí studie obrazů na duhovce oka.Každá část duhovky ukazuje stav určité části těla.
 Autosugesce – Druh hypnoterapie, která čistí mysl opakováním pozitivních frází.
 
Bachovy léčebné prostředky – Zde se používají preparáty z volně rostoucích květin. Ty se vybírajípodle osobnosti a emočního stavu pacienta.
 
Biochemie tkáňových solí – Používání minerálních solí. Ty mají navodit přirozenou rovnováhu solí v těle.

Feddenkraisova metoda – Technika, která učí lidi lépe se pohybovat. Cílem je pohybovat maximálním účinkem a s minimem pohybů. Předpokládá se, že u lidí se zvýšenou pohybovostí snižuje riziko zátěže na tělo.

 Homeopatie – Léčba pomocí zředěných látek v dávkách,které léčí podobné podobným.
 
Hydroterapie – Použití vody ke stimulaci vlastních léčebných sil těla. Léčba spočívá v horkých a studených koupelích.

 Chiropraxe – Manipulace s páteří a jinými klouby, ulevující potížím pohybového aparátu, hlavně bolestem zad a šíje.

 Jóga – Tělesný, duševní a duchovní trénink způsobující relaxaci a větší ohebnost těla. Používá se ke zmírnění bolestí,hlavně bolestí zad, stresu atd.

Kineziologie – Sledování a jemné pohmatávání na svalovém protažení.Je založena na tom,že každá svalová skupina odpovídá určitému orgánu.Pokud je nalezena nerovnováha, jemná masáž v tlakových bodech,může znovu nastolit normální přítok energie do svalů a orgánů.

Kraniální osteopatie – Manipulace s kostmi mozkové a obličejové části lebky,napravující tlakové změny.Používá se u migrén a neuralgií (bolest nervového původu).
 
Léčba bylinkami – Léčivé byliny k léčbě nemocí.
 
Meditace – Dosažení klidného duševního stavu bez použití léků.Dociluje se snížení napětí a krevního tlaku.Tato technika umožňuje uklidnit tělo ovládáním myšlenek.Stavu meditace se dosahuje soustředěním na neutrální myšlenky a řízeným dýcháním.
 
Makrobiotika – Dieta založena na Čínské filozofii JIN a JANG. Věří se,že zlepšuje zdraví a zvyšuje odolnost vůči nemocem.
 
Masáž – Používá se k relaxaci duševní i tělesné,snižuje napětí a léčí například bolest zad.
 
Moxibustrace – Druh akupunktury. Zapálená vlna moxa je umístěna na hlavičku vpíchnuté akupunkturní jehly, aby ji zahřálo. Používá se ke zmírnění bolestí po operaci a při zánětu kloubů.
 
Naturopatie – Použití přírodních léčebných postupů k vyhledávání skrytých příčin nemocí. Účinně pomáhá při léčbě stresu a úzkosti a při rozedmě plic a zánětů kloubů.

Osteopatie – Osteopati najdou poškozené místo a pak v něm provedou manipulační léčbu.Použití-při léčení nemocí kostí,kloubů,svalů,šlach,nervů,zad,šíje a bolesti hlavy.

 Reflexologie – Léčba pomocí masáží chodidel.Různé části na chodidlech se vztahují k různým orgánům.Masáží se uvolňují určité energetické kanály. 

 
Rolfing – Masáže svalů a vaziva za účelem zlepšení celkového držení těla a tím i zlepšení celkového tělesného zdraví.
 
Šia-cu – Starodávná japonská masáž,která se provádí konečky prstů,podobná jako akupresura,založená na stlačování bodů běžících podél meridiánů.
 
Tchai-či-čchuan – Technika při níž se člověk zaměří na své tělo prostřednictvím pomalých krouživých jakoby tančících pohybů.
 
 Terapie tancem – Použití pohybů těla k vyjádření hluboce skrytých myšlenek.Proti depresím,úzkostem a duševním chorobám.