Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

Využití energie stromů

 

Jednou z možností,jak řešit rovnováhu energie v lidském organismu,je využití stromů.Již naši předkové uctívali svoje stromy jako symboly svých národů pro svoje vyjímečné vlastnosti,a to v řadě případů odpovídá i příbuznosti vlastnosti stromu a mentalitě jím uctívaného národa.Řada výzkumů v zahraničí,zejména práce pana Menfreda Himmela,potvrzuje řadu zajímavých možností,použití energií různých druhů stromů ve vazbě na kompexnost léčení jednotlivých druhů onemocnění nebo alespoň ke zlepšení duševního stavu člověka.Jako každý živý organismus má i strom svůj obal,který nazýváme jako u člověka aurou,tuto auru lze snadno zjistit virgulí a pravidelným měřením jak v denním,tak nočním cyklu bylo zjištěno,že dochází ke změnám v energetické soustavě stromů právě vlivem ročního a denního období,a to následovně.V zimním období je aura stromu velice úzká a měřená intenzita energie velice nízká.S nastupujícím jarem se stav energie zvyšuje,aura se rozšiřuje a její maximum je dosaženo v období květu jednotlivých stromů.Aura stromu není u každého stromu kruhová a je deformována respektive rozšířena ve směrech zemských pólů,toto se mění s průběhem denního cyklu.Jak lze využít energie stromů pro posílení organismu?Vycházíme ze zkušeností indiánů ze Severní Ameriky,kteří při svém vyčerpání objímali stromy a zaklínací formulí žádali strom o sílu a energii.Lze postupovat následovně.Postavíme se čelem ke stromu,levou ruku zvedneme,pravou připažíme a přitiskneme se ke kmeni stromu včetně dlaní rukou a podvědomě se soustředíme na energii stromu,tuto polohu zachováme po dobu tří minut.Potom zvolíme další polohu tak,že se obrátíme ke kmeni stromu zády,dlaně přitiskneme ke kmeni a o strom se opřeme,v této poloze zůstaneme zase po dobu tří minut s tím,že se opět soustředíme na energii stromu.Podle vlastního pozorování doporučuji,použití této metody,a to v denní době při východu slunce.Tuto metodu s oblibou používám i sama,každému ji vřele doporučuji,výhoda je v tom,že při této aplikaci nemůže dojít k nadměrnému načerpání energie,zde se chová lidský organismus jako samoregulátor. A jaké mají stromy vlastnosti a na co lze jejich energii užít? Jasan - je doporučován pro svoji magickou moc aktivuje sílu vůle a podvědomí.Pomáhá při různých chmurách a depresích,rozptyluje obavy a posiluje tělo při problémech a starostech. Dub - je stromem zdraví a síly,podporuje rozhodování a svojí energii vlévá přímo do lidského myšlení.

Image Hosted by ImageShack.us

Buk - účinkuje proti bolestem hlavy,migrénám,podporuje soustředění člověka,,je vhodný pro lidi intenzívně duševně pracující.Je zde možno načerpat také dobrou náladu,elán.

 

Smrk - odpomáhá od revmatických problémů.při houseru,dává pocit síly a pevnosti.Je stromem pro pevné nervy.

 

 Bříza - je výborným stromem pro melancholiky,zažehnává chmury,podporuje zájem o řešení problémů,navozuje dobrou náladu

 

Kaštan - pomáhá při špatném stavu vlasů,podporuje vyrovnanost člověka,posiluje schopnosti k ovlivňování ostatních lidí.Posiluje klid a pohodu

 

Lípa - stimuluje srdeční činnost,podporuje pohyblivost těla,zvyšuje jeho pružnost,má omlazující účinek.Je to strom lásky a podporuje schopnost milovat.

 

Třešeň - v období květu je jednou z nejsilnějších pro posílení sexuální činnosti,odbourává zemdlenost.Má vliv na potenci,omlazuje obličej i tělo.

 

 Tis - doporučuje se při revmatických potížích,proti dně.Pomáhá při jaterních nemocech.Po proceduře je nutné omytí pro jeho jedovatost.

 

Olše - je uváděna jako strom mystiků a mágů,jinak má řadu mnohostranných účinků,posiluje duševní moc člověka,je vhodná pro kombinaci s meditací a jógou.

 

Černý bez - má dobrý účinek na játra,podporuje lákovou výměnu,je močopudný,je vhodný při problémech sleziny a působí dobře při hojení.Celkově omlazuje tělo i duši.

 

Sosna - podporuje tělo při dýchacích potížích všeho druhu,je vhodná i pro kuřáky z preventivního hlediska.Je vhodná proti kašli a rýmám.

 

Vrba - i když je považována za strom smutku,má dobré vlastnosti při problémech zažívacího ústrojí,zejména tlustého střeva.

 

Snad vám to bude ku prospěchu,já osobně se na jaře vždy dobíjím a mám s tím dobré zkušenosti,zkuste to také :-)