Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

                                                                          

 

Bechyně

Bechyně-ubytování

Lázně Bechyně, s.r.o.

Bechyně -město bylo od 12. stol. pod církevní správou. Hrad je z r. 1268. V 16. stol. byl přestavěn na rozlehlý renesanční zámek. V interiérech upoutá svatební síň a zbrojnice s kazetovým renesančním stropem.

 

Bělohrad  

Lázně Bělohrad-ubytování

Anenské slatinné lázně, a.s. Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad - ložiska rašeliny dala základ vzniku slatinných lázní. Dnes jsou zmodernizovány a léčí se zde pohybové ústrojí - revmatické choroby, Bechtěrevova choroba, artróza, stavy po ortopedických operacích.

Bludov

Bludov-ubytování

Státní léčebné lázně Bludov, s.p.

Bludov - hrad ze 13. stol byl v době uherských válek zničen a na jeho místě roku 1624 byl postaven pozdně renesanční zámek. Ten byl roku 1707 barokně upraven. Ve městě jsou sirné lázně. K rehabilitacím se využívá zdejší minerální voda.

Bohdaneč

Lázně Bohdaneč-ubytování

Léčebné lázně Bohdaneč, a.s.

Lázně Bohdaneč - obec ze 13. stol. R. 1896 zde byly, založeny lázně. Léčí se zde pohybové ústrojí. V blízkosti je přírodní rezervace o rozloze 250 ha. Zahrnuje rybník, slatinné louky a křoviny, jež jsou hnízdištěm vzácných druhů vodního ptactva a důležitou zastávkou tažních ptáků.

Darkov

 titul2

 

Lázně Darkov, a.s.

Lázně vynikají v léčení pohybového a oběhového ústrojí, neurologických indikací a jsou považovány za jedny z nejúspěšnějších lázní v České republice.

Dolní Lipová

Lázně Lipová-ubytování

Lázně Dolní Lipová - Schroth, s.r.o. Lipová-lázně

Lázně Lipová - v osadě ze 13. stol. byly roku 1829 založeny lázně. Dnes se zde léčí poruch výměny látkové, poruchy trávicího ústrojí a kožní onemocnění.

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně-ubytování

Lázně Františkovy Lázně,a.s.

Františkovy Lázně - založeny v r. 1793. Se svou původní historickou architekturou, parky a vysokou úrovní léčebných zařízení patří mezi světové lázně. Jsou zde 2 rozhledny: Zámeček-kavárna s vyhlídkou je nepřístupná a Salingburg na místě zvaném Na Vyhlídce.
  MONTI SPA,a.s.-lázeňské sanatorium, Františkovy Lázně
  CPI Hotels, a.s.,Fortuna lázeňský dům Praha, Františkovy Lázně
  Vojenská lázeňská léčebna, Františkovy Lázně

Hodonín

lázeňské pobyty

Lázně Hodonín

Základním přírodním léčivým zdrojem v Lázních Hodonín je jodobromová voda, která patří mezi nejkvalitnější vody svého druhu v Evropě.
Jodobromová voda má vysoký obsah jodových solí s poměrně nízkou mineralizací.

Jáchymov

Jáchymov-ubytování

Léčebné lázně Jáchymov, a.s.

Jáchymov - výstavba renesančního města závisela na nalezištích stříbrné rudy. Novodobá historie je spojena se těžbou uranu, z něhož se připravovaly barvy používané ve sklárnách a porcelánkách. V r. 1864, na dole Svornost, vytryskl pramen , který stál u zrodu zdejších lázní

Janské Lázně

Jánské Lázně - ubytování

Státní léčebné lázně Janské Lázně, s.p.

Jánské Lázně - první teplý pramen zde byl objeven v 11. stol. K léčbě se zdejší prameny používají od 14. stol. Dnes se zde léčí poruchy pohybového ústrojí a dětská obrna. V blízkosti je lyžařský areál Černá hora.

Jeseník

Jeseník-ubytování

Priessnitzovy léčebné lázně, a.s. Jeseník

Jeseník - město ze 13. stol. R. 1374 zde byl postaven gotický hrad. R. 1622 zde začala série čarodějnických procesů, která si vyžádala 102 oběti. Renesanční radnice byla upravena r. 1880, pozdně gotický kostel pak r. 1882. Za městem lázně založené r.1830.
  Vojenská lázeňská léčebna, Jeseník

Karlova Studánka

Karlova Studánka-ubytování

Státní léčebné lázně Karlova Studánka, s.p

Karlova Studánka - léčebné prameny byly postupně objevovány v l. 1780 - 1931. Dnes se k léčbě dýchacích cest, poruch mozkového prokrvení, a degenerativního onemocnění pohybového aparátu používají uhličité koupele, rašelinové zábaly a minerální voda.

Karlovy Vary

Karlovy Vary-ubytování

Alžbětiny Lázně, a.s., Karlovy Vary 
Karlovy Vary - pravěká sídelní lokalita. Psaná historie lázeňského města s hradem začíná r. 1370. Ten v r.1604 vyhořel a z jeho zřícenin a základů byla postavena městská hláska.
 • Nejznámější lázeňské město v České republice založené roku 1349 českým králem a římským císařem Karlem IV.
 • Vznik a vývoj Karlových Varů byl vždy nerozlučně spjat s blahodárnými léčivými účinky jejich teplých minerálních pramenů, naprosto ojedinělých na celém světě.
 • Lázeňství v Karlových Varech má více jak 600letou tradici.
 • Největší a nejslavnější lázeňské město České republiky navštíví každoročně statisíce pacientů z různých koutů světa. Karlovy Vary navštěvují lázeňští pacienti trpící především těmito obtížemi:

  • onemocnění zažívacího ústrojí
  • poruchy látkové výměny
  • diabetes, dna, obezita, paradontóza
  • choroby pohybového ústrojí
  • nemoci jater, slinivky, žlučníku a žlučových cest
  • stavy po onkologických nemocích
  • neurologická onemocnění

 

  Bohemia lázně, a.s., Karlovy Vary
  Imperial Karlovy Vary, a.s. - léčebna Imperial  
                                          - léčebna Sanssouci
                                          - léčebna Švýcarský dvůr
  Nem.Na Homolce - LL MÁNES, Karlovy Vary
  Lázně III - VESO, s.r.o., Karlovy Vary
  Thermal – F, a.s., Karlovy Vary
  Lázeňský léčebný ústav MV Tosca, Karlovy Vary
  Vojenská lázeňská léčebna, Karlovy Vary

Klimkovice

Klimkovice-ubytování

Univerzální správa majetku,a.s.-Jodová sanatoria Klimkovice

Klimkovice - zdejší jodobromovávoda má léčivé účinky. Napomáhá při léčbě pohybového ústrojí, nemocí neurologických i gynekologických, a příznivě působí na cévní systém. V blízkosti renesanční zámek z let 1578-79.

Konst. Lázně

Konstantinovy Lázně-ubytování

Léčebné lázně Konstantinovy Lázně, a.s.

Konstantinovy Lázně -minerální vody s obsahem kysličníku uhličitého byla objevena poč. 16. stol. Zaměřují se na prevenci, léčbu a rekonvalescenci při kardiovaskulárních chorobách. Dále choroby pohybového systému, výměny látkové a dýchacího ústrojí.

Kundratice

Lázně Kundratice, a.s.

Lázně Kundratice poskytují svým hostům procedury, které působí velice příznivě při následujících onemocněních: rheumatická arhritida, Morbus Bechtěrev, funkční poruchy páteře (blokády páteře), chronické ploténkové syndromy a stavy po operaci plotének, arthrosy, spondylosy, spondylarthrosy, porušené pohybové stereotypy, svalový rheumatismus, onemocnění svalů, šlach a povázek, a to zánětlivého, toxického i traumatického původu. Mimo tato onemocnění je možné příznivě ovlivnit i přidružená onemocnění typu hyperurikemie, vysokého krevního tlaku, ischemické choroby dolních končetin, cukrovky, a podobně.

Kynžvart

Lázně Kynžvart-ubytování

Dětská lázeňská léčebna, Lázně Kynžvart

Lázně Kynžvart -zámek z konce 17.stol. přestavěn 1820-33 ve stylu vídeňského klasicismu. Kníže Metternich (1773-1859) zde soustředil množství uměleckých předmětů a knihovnu s unikátními rukopisy. Zdejší lázně vděčí za svůj vznik klimatu, minerálním vodám a ložiskům

Libverda

Lázně Libverda-ubytování

Lázně Libverda, a.s

Lázně Libverda - obec z 2. pol. 14 stol. Vletech 1776 – 1818 postaveny lázně. Léčí se zde choroby pohybového ústrojí, nervové, cévní, srdeční a celkové vyčerpání organismu.

Luhačovice

Luhačovice-ubytování

Lázně Luhačovice, a.s.

Luhačovice - ves pod hradem Lukov ze 14. stol. Zdejší slané prameny se dostaly do povědomí široké veřejnosti až po roce 1668. Větší rozvoj lázní proběhl až na poč. 18. stol. Barokní zámek je r. 1738. Lázeňské domy z poč. 20. stol.
  Sanatorium MIRAMARE, s.r.o., Luhačovice

Luh-Pozlovice

Inter Znojemia Group, a.s.- Láz.dům NIVA I.,II.- Luhačovice-Pozlovice

Základem přírodní léčby v lázních Luhačovice jsou hydrouhličitanochloridosodné prameny, nenahraditelné v léčbě dýchacích cest. Svým složením jsou tyto vody vhodné i u onemocnění zažívacího ústrojí, diabetu a otylosti. Sirný pramen je využíván k léčbě kožních nemocí a při postižení pohybového ústrojí. V luhačovických pramenech je velmi vysoký obsah kysličníku uhličitého, jenž pomáhá při léčbě nemocných se zvýšeným krevním tlakem a při onemocnění srdce a cév.

  Lázeňský léčebný ústav MV-Hubert, Luhačovice-Pozlovice 

Mariánské  Lázně

Mariánské Lázně-ubytování

Léčebné lázně, a.s.,  Mariánské Lázně

Mariánské Lázně - vyvěrá zde 140 pramenů. Pseudobarokní litinová kolonáda je z r. 1889. Nejznámějšími prameny jsou Rudolfův, Ferdinandův, Lesní a Ambrožův. Lázeňské pavilony jsou klasicistního a novorenesančního slohu, většina domů nese prvky secese.
  Lázeňské sanatorium ROYAL, a.s., Mariánské Lázně
  Lázeňský léčebný ústav MV-Mercur, Mariánské Lázně

Mšené 

Mšené-ubytování

Lázně Mšené, a.s., Mšené - lázně

Mšené - ve zdejších slatinných lázních se léčí pohybové ústrojí, nemoci z povolání a obezita.

Ostrožská Nová Ves

Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves, s.r.o.

Specialista v léčbě kůže

Sirnaté lázně jsou specialistou v léčbě kožních onemocnění: lupenka, akné, ekzém.

Poděbrady

Poděbrady-ubytování

Lázně Poděbrady, a.s. (vč.DL Dr.L.Filipa)

Poděbrady - ve 2. pol. 16. stol. se změnil středověký hrad v renesanční lovecké sídlo. Po požáru města r. 1832 byly odstraněny zbytky hradeb. Roku 1905 byl na nádvoří zámku navrtán první pramen minerální vody. Voda s velkým obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí se využívají ve zdejších lázních.

Slatinice

Slatinice-ubytování

Lázně Slatinice, a.s., Slatinice  u Olomouce

Slatinice - lázně využívají minerální pramen přírodní sirné vody s hypotonickým obsahem sirovodíku pro léčbu onemocnění pohybového ústrojí, po implantaci kloubních náhrad, po úrazech a pro léčbu obezity.

Teplice n.Bečvou

Teplice nad Bečvou-ubytování

Lázně Teplice nad Bečvou, a.s.

Teplice nad Bečvou - léčí se zde srdeční a cévní onemocnění a pohybový aparát. V blízkosti jsou známé aragonitové jeskyně se stálou teplotou 14°C

Teplice 

Teplice-ubytování

Lázně Teplice v Čechách, a.s. 

Teplice - léčivé účinky zdejších pramenů jsou známy již více než 2000 let. V 16. stol. se zde začalo rozvíjet lázeňství. Dnes se zde léčí cévní a nerový systém a pohybové ústrojí.
  Vojenská lázeňská léčebna, Teplice v Čechách

Toušeň

 

FN Na Bulovce - Slatinné lázně Toušeň

Lázně nejsou vhodné pro pacienty s výrazně omezenou hybností, s postižením srdce, cév a záchvatovými stavy (epilepsie). Kromě slatinných koupelí a zábalů jsou k dispozici všechny běžné procedury: přísadové, perličkové a vířivé koupele, vodoléčba, masáže, elektroléčba, rehabilitační cvičení, plynové injekce a mnohé jiné.

Třeboň

Trřeboň-ubytování

Bertiny lázně Třeboň, s.r.o.

Třeboň – městská památková rezervace s renesančním zámkem, augustiniánským klášterem a lázněmi kde se léčí poruchy pohybového aparátu, revmatické choroby, poúrazové a pooperační stavy.
  Lázně Aurora, s.r.o., Třeboň

Velichovky

Lázně Velichovky-ubytování

Lázně Velichovky, a.s.

Lázně Velichovky - slatinné lázně léčí revmatismus a jiné poruchy pohybového ústrojí.

Velké Losiny

 

Velké Losiny-ubytování

Lázně Velké Losiny, s.r.o.

Velké Losiny - místě gotické tvrze stojí renesanční zámek z let 1580-89, který byl koncem 17. stol. raně barokně upraven. V té době proslul čarodějnickými procesy, ve kterých byli odsouzeny desítky nevinných lidí. R. 1592 byly vysušeny bažiny kolem sirného pramene a byly zde postaveny lázně. Léčí se zde nervová onemocnění a onemocnění plic.

Vráž

Lázně Hotel Vráž, s.r.o.

Rehabilitační lázeňské sanatorium v obci Vráž, založeno profesorem Vítkem v roce 1936, se už o svého vzniku specializovalo na léčbu nervových chorob a pohybového ústrojí. V současné době je v hojném počtu navštěvováno nejenom hosty z České republiky, ale i zahraničí. Sanatorium vděčí za svou popularitu zejména vysoké odborné úrovni a malebnému prostředí jihočeských lesů, které je skvělým místem na procházky, nebo cykloturistiku.

 

Bílina-ubytování
Bílina - místní léčivé prameny jsou využívány odedávna pro léčbu dýchacího a trávicího ústrojí.
Karviná-ubytování
Karviná - město ze 14. stol. R. 1776 zde byl objevena uhelná ložiska. Barokní zámek na náměstí byl upraven v 19. stol. Empírová radnice je z r. 1836. Gotický kostel budovaný od 14. stol. s renesanční kaplí z r.1611 byl upraven v letech 1800-11.
 • nemoci pohybového aparátu (chronické nemoci, revmatické stavy a jiné)
 • stavy po úrazech a operacích pohyb. aparátu (poúrazová a pooperační rehabilitace)
 • nemoci neurologické
 • nemoci oběhového ústrojí
 • stavy po popáleninách
Sedmihorky-ubytování
Lázně Sedmihorky - vodní a klimatické lázně byly založeny r. 1841. Zdejší prameny mají teplotu 8,5°C. Později se zde začala používat i rašelina, sauna a solárium.

 

                                                                     

Standardní lázeňské procedury

Standardní lázeňské procedury

Zde Vám předkládáme základní nabídku procedur, které je možné absolvovat v našem lázeňském hotelu. Každý pobytový balíček již procedury obsahuje, ale je možné si několik dalších procedur dokoupit.

KOUPELE:
Uhličité koupele vodní.
Aplikace procedury: vodní procedura, 32-34 st.C, 20 minut, povrchem těla se vstřebává C02.
Indikace: Kysličník uhličitý, zlepšuje prokrvení podkožní, ale i vntřních orgánů. Procedura také snížuje kravní tlak.

Uhličité koupele suché:
Aplikace procedury: 20 minut, vleže na lůžku, dolní polovina těla je obnažena do spodního prádla, je vsunuta do výše pasu do nového plastového vaku. Tento je v pase zavázán a do vaku je aplikován plynný C02.
Indikace jsou shodné jako u vodní procedury. Kysličník uhličitý po vstřebání zlepší prokrvení dolních končetin i pánve a trupu.

Perličkové koupele
Aplikace procedury: vodní procedura, teplota 37-38 st. C, 20 minut. Ve vaně je umístěn rošt, kterým se vhání vzduch a tento vytváří velmi jemnou perličkovou masáž těla.
Indikace: Procedura uvolňuje svalové i psychické napětí, má uvolňující účinek.
Perličkové koupele mohou být s přísadami ( aroma, rašelinový extrakt).

Vířivá koupel končetinová pro ruce i nohy
Aplikace procedury: vodní procedura, aplikována buď na horní či dolní končetiny, 38.st. C teplá, trvání 15 minut v malé vaně je dmýchalo, které způsobuje vodní vír, masírující končetiny.
Indikace: svalová únava, postraumatické bolesti končetin, jizvy

Kontrastní lázeň pro dolní končetiny tzv. šlapačky
Aplikace procedury: vodní procedura, dvě speciální vaničky napuštěné jedna horkou 42 st.C. a druhá studenou 25 st.C, spočívá ve střídavém přešlapování v horké a pak studené vodě a to opakovaně.
Indikace: výborná procedura pro cévní gymnastiku dolních končetin, vhodné pro sportovce, ale take diabetiky, varixy ale jen s lékařským doporučením.

Hydroxeur
Aplikace procedury: vodní procedura aplikovaná ve speciální vaně která má zabudované trysky, těmito proudí pod vysokým tlakem proud vzduchu a provádí masáž ponořeného těla.
Indikace: procedura uvolňuje svalové i psychické napětí, má uvolňující účinek


VODOLÉČBA:
Cvičení a plavání v bazénu
Aplikace procedury: cvičení probíhá v bazénu 1,40 hlubokém pod vedením fyzioterapeutky. Teplota bazénu je 28.st.C, trvání je 20 minut.
Indikace: vhodné pro všechny, kteří si chtějí protáhnout svaly ve vodním prostředí jako prevence bolestí, zlepšení kondice. Velmi vhodné je cvičení plavání v bazénu u bolestí pohybového aparátu – arhtrosy, nové kloubyní náhrady, stavy po operacích pohybového ústrojí, m. Parkinson.

Sauna
Aplikace procedury: sauna je finského typu a je možná návštěva max. 4 osob, k ochlazení se využívá studené sprchy či možnost napuštění malého ochlazovacího bazénku.
Indikace: otužování, prevence

Turecká sauna
Aplikace procedury: v prostorách bazénu, pára se ohřívá na teplotu 50 st. C
Indikace: otužení, prevence

Skotské střiky
Aplikace procedury: procedura je aplikována masérem, který provádí masáž celého těla, zepředu i zezadu , a to ze vzdálenosti 2m proudem vody pod tlakem 2 kPa, a střídavě horkou i studenou vodou.
Indikace: otužení, realxace, prevence


MASÁŽE:
Masáž klasická částečná, celková

Aplikace procedury: masáž je aplikována vleže či vsedě a to na oblast zad nebo celého těla, užívají se různé hmaty, kterými se uvolňuje svalové napětí, navozuje znovu svalovou harmonii.
Indikace: prevence bolesti zad, po sportu, svalové bolesti, únava svalová, jizvy

Aroma masáž
Aplikace procedury:masáž je aplikována vleže či vsedě a to na oblast zad nebo celého těla, užívají se různé hmaty, kterými se uvolňuje svalové napětí, navozuje znovu svalovou harmonii. Při masáži je použita aromatická esence.
Indikace: relaxace, prevence bolesti zad, po sportu, svalové bolesti, únava svalová, jizvy

Podvodní masáž
Aplikace procedury: procedura je prováděna ve speciální vaně, masér provádí masáž proudem vody pod určitým tlakem, nejčasjěji 1.-2 kPa.
Indikace: relaxace, prevence bolesti zad, po sportu, svalové bolesti, únava svalová, jizvy

Reflexní segmentová masáž
Aplikace procedury: procedura je prováděna speciálně vyškoleným pracovníkem, fyzioterapeutem, jedná se o soustavy velmi jemných hmatů, které pracují s kůží a podkožím. Efekt této masáže je založen na neurologickém podkladě a znalosti inervace lidského těla a tzv. Haedových zón.
Indikace: bolesti zad, ale i migrény a i některá vnitřní onemocnění, například asthma bronchiale. Vždy je vhodné poradit se s lékařem.


FYZIKÁLNÍ TERAPIE:
Diadynamik
Aplikace procedury: dvě elektrody se aplikují na místo předepsané lékařem
Indikace: svalové, kloubní ale i mimokloubní bolesti

Interference
Aplikace procedury: elektrody se aplikují na místo předepsané lékařem
Indikace: svalové, kloubní ale i mimokloubní bolesti

Diatermie
Aplikace procedury: distanční elektrody se aplikují dle předpisu lékaře
Indikace: svalové, kloubní ale i mimokloubní bolesti, asthma bronchiale, ledvinová onemocnění

Magnetoterapie
Aplikace procedury: aplikátor či solenoid je přiložen dle přepisu lékaře
Indikace: svalové, kloubní ale i mimokloubní bolesti, hojení ran, osteoporosa…

Ultrazvuk
Aplikace procedury: zdravotník po nanesení kontaktního media na předepsanou ozvučovanou plochu, pohybybuje v předepsané lokalitě hlavicí ultrazvuku.
Indikace: svalové, kloubní ale i mimokloubní bolesti, hojení jizev


SVĚTLOLÉČBA:
Solux
Aplikace procedury: lékařem předepsaná část těla – nejčastěji vedlejší nosní dutiny se prohřívají aplikací infačerveného světla. Na oči jsou použity ochranné brýle.
Indikace: nachlazení, chronciké záněty vedlejšícho nosních dutin

Laser
Aplikace procedury: laserovou sondou či scanerem je aplikovan laserový paparsek s biostimulačním účinkem , lokalita dle předpisu lékaře
Indikace: svalové, kloubní ale i mimokloubní bolesti, hojení jizev, akutní herpes zoster a mnoho dalších.

Solarium
Aplikace procedury: klient se položí na ochranné plexi solaria, před aplikací nepoužije žádný krém a dobu trvání procedury určuje dle citlivosti své kůže, při první aplikaci nedoporučujeme vice jak 4 minuty. Po té kůži ošetří vhodnými prostředky.
Indikace: péče o krásu, doporučujeme velmi opatrné dávkování a dbát na prevenci zatížení kůže UV zářením.


TERMOTERAPIE:

Aplikace procedury: procedura je aplikována dle předpisu lékaře. Peloid – slatina či rašelina, je ve speciální míchačce smíchána s vodou, která dobře absorbuje teplo. Směs je zahřáta na 42.st C a o této teplotě pak šetrně aplikována na partie těla (naapř. : podél zad, na klouby, podbřišek..). Slatina šetrně avšak velmi intenzivně předává teplo organismu.
Indikace: bolestivé stavy páteře, kloubů, některá onemocnění ledvin, stavy po operacích, Bechtěrevova choroba, gynekologické obtíže.

Rašelinové obklady
Aplikace procedury: procedura je aplikována dle předpisu lékaře, nejčastěji na záda, klouby. Teplo, ketré je šetrně předáváno z polštáře naplněného slatinou, prochází přes vrstvu rašeliny a uvolňuje tak svalové napětí něbo prohřívá klouby. Mikrofilm, který peloid (rašelina) zanechává na kůži má zjemňující a antibakteriální účinek.
Indikace: bolesti páteře, kloubů, některé pooperační stavy

Parafínový zábal na ruce
Aplikace procedury: ruce se opakovaně namáčí do parafínu, který je v tekutém stavu, při kontaktu s pokožkou tuhne a toto teplo se vstřbává a odevzdává kůži.
Indikace: kosmetické účinky, degenerativní onemocnění drobných kloubů rukou


REHABILITACE - KINEZITERAPIE:
Cvičení skupinové (dechové, vertebrogenní, urologické…)
Aplikace procedury: skupinové cvičení pod vedením fyzioterapeuta se zaměřením na určité dovednosti (škola páteře, dechová cvičení, zpevnění svalů pánevního dna…)
Indikace: zpevnění svalového korzetu, úleva od bolestí, získání správných stereotypů

Individuální cvičení
Aplikace procedury: Individuální cvičení pod vedením fyzioterapeuta, zaměřené na problémy pohybového aparátu zjištěné při lékařském vyšetření a kinesiologickém rozboru.
Indikace: jako prevence, zpevnění svalového korzetu, úleva od bolestí, získání správných stereotypů, stavy předcházející operacím pohybového aparátu, stavy po operacích nejen pohybového aparátu.

Nácvik chůze
Aplikace procedury: chůze se nacvičuje pod dohledem fyzioterapeuta a dle lékařského předpisu.
Indikace: chůze s kompenzačními pomůckami (např. hole, chodítko…), nácvik chůze bez kompenzačních pomůcek, zpevnění svalového korzetu, úleva od bolestí, získání správných stereotypů, stavy předcházející operacím pohybového aparátu

Severská chůze
Aplikace procedury: pod vedením speciálně vyškoleného personálu ( fyzioterapeutky) je možné absolvovat lekce severské chůze
Indikace: : jako prevence, zpevnění svalového korzetu, úleva od bolestí, získání správných stereotypů

Joga
Aplikace procedury: pod vedením speciálně vyškoleného personálu je možné absolvovat cvičení jogy
Indikace: jako prevence, zpevnění svalového korzetu, úleva od bolestí, získání správných stereotypů
 


REFLEXNÍ TERAPIE:
Manipulace a mobilizace

Aplikace procedury: provádí lékař speciálně vyškolený, diplom myoskeletární medicíny
Indikace: úleva od bolestí, jen na základě lékařského vyšetření

Techniky měkkých tkání, míčkování
Aplikace procedury: provádí speciálně vyškolený personál, fyzioterapeutky či lékař, s pomocí jemných – "měkkých" technik dochází k uvolnění předeším svalového napětí a také i některých kloubních bolestí, zejména u drobných kloubů krční páteře.
Indikace: úleva od bolestí, jen na základě lékařského vyšetření.

Reflexní masáž plosky nohou
Aplikace procedury: provádí speciálně vyškolený personál
Indikace: prevence, únava, stress, ale i některé chronické obtíže

Trigger point therapie
Aplikace procedury: provádí lékař speciálně vyškolený, jedná se o aplikaci nejčastěji suché jehly do "trigger pointu". Může být kombinováno s dalšími terapiemi myoskeletální medicíny.
Indikace: úleva od bolestí pohybového aparátu

Akupunktura
Aplikace procedury: Léčba je aplikována speciálně vyškoleným lékařem. K její aplikaci se využívají nejčastěji jednorázové jehly, které se aplikují na těle či do ucha. K aplikaci akupunkturní léčby je možno využít i moxy.
Indikace: spadají do kompetence lékaře, který vždy musí léčbu posoudit.


DALŠÍ:
Inahalace

Aplikace procedury: procedura je podávána s pomocí sprayových inhalátorů, ve kterých je přírodní minerální pramen (lesní pramen) roztříštěn na velmi drobné částečky, které jsou ústy či nosem (či obojím) vdechovány. Částečky svým elektrostatickým nábojem a ph zvlhčují a ovlivňují epitel dechových cest. Inahlace usnadňuje pročištění dýchacích cest, včetně odkašlávání.
Indikace: přetížené hlasivky u hlasových profesionálů, asthma bronchiale, chronická bronchitis, kuřácká bronchitis, prosté pročištění dýchacích cest

Insuflace C02
Aplikace procedury: procedura je aplikována subkutánní jehlou (stejnou se aplikuje například insulin). Do podkoží je vpraveno cca 2 ml kysličníku uhličítého. Tento po vstřebání stimuluje rozšíření drobných kapilár a tudíž zlepšení prokrvení oblasti ke které je aplikován. Zlepšení metabolismu tkáně, přináši pacientovi úlevu.
K proceduře se používá originální Mariin pramen. Tento dal jméno městu Mariánské Lázně.
Indikace: svalové napětí , bolesti kloubů

Oxygenoterapie
Aplikace procedury: nosními brýlemi je inhalován kyslík, který je vyráběn průběžně v generátoru oxygenárotu. Procedura je více kroková, dle prof. Ardene a po hodině inahalce se doporučuje 5 min fyzické aktivity ( šlapání na rotopedu). K proceduře jsoupodávány vitamíny a minerály.
Indikace: prevence, zlepšení okysličení těla , včetně mozkové tkáně, velmi oblíbené u manažerů, vhodné pro klienty pohybující se ve stresu, vyhledáváno seniory.