Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 5. 2009

*Jen to ztracené, čeho se sami vzdáváme*

 

 

 

 

 HOBBY a SNY

 

Egypt s plavbou po Nilu

 

 ObrazekNevím čím to je, ale mohla bych stále cestovat . A pokud je to k moři a k tomu  je možnost použít také loď, není co řešit.  Já jsem spokojená.  

Asi to tak mělo být, že jsem několik let, kvůli zdravotnímu stavu, nemohla nikam vycestovat.Při první možnosti jsem se ale nenechala dlouho pobízet a  možná i trošku zariskovala. Jen co padl od lékařky náznak povolení, do deseti dnů jsme měli všechno vyřízené, sbalené  a mohli jsme odletět.

Celé léto jsem sledovala na internetu nabídky na poslední chvíli . Co kdyby?, a když 1.10.2008 přišla ta možnost, 10.10.2008 jsme odletěli  téměř na 14 dní do  Egypta, země přebohaté na památky. Chtěli jsme s manželem objevovat tuto zemi nejen z autokaru, ale i na lodi a pod mořskou hladinou. Obrazek

Vyřizování formalit je nyní velmi jednoduché, všechno probíhá elektronicky ,a tak odpadnou problémy, kde u cestovky zaparkovat, žádné vyčerpání z čekání a jednání v cestovní  kanceláři, v bance při úhradě, nic, vše přes počítač, z domova.

Měli jsme tak trochu štěstí, že cestovní kancelář, od které jsme zájezd koupili, byla ČEDOK , s tím jsme kdysi mívali dobré zkušenosti. Nezklamali nás ani tentokrát.

Nejdříve to byl příjemný hotel  Sea Gull v Hunghadě, kde mimo plavání v Rudém moři , jsme byli na celodenním výletě na ostrově Giftun s potápěním a kde se dá podívat jen kousek pod hladinu i bez vybavení, znalostí a dovedností.Pouze s brýlemi a šnorchlem lze vidět to, co vidí potápěči. Korály a ryby různých barev a tvarů a já, ve svém věku neodolala a poprvé v životě jsem měla možnost vidět  tu podvodní nádheru.

Po několika dnech  jsme se  v koloně , hlídané kvůli bezpečnosti vojáky a policií ,přemístili  do Luxoru, kde jsme si prohlédli Karnak a ruční výrobu papíru, a pak už nás čekalo jen nalodění na "krásku" viz. obrázek.

Obrazek

a s ní 5 dní na Nilu se zastávkami a prohlídkami historie Egypta, až do Asuánu. Lodě jsou vlastně plovoucí hotely.Život na lodi má pro nás, suchozemce, úžasný půvab. Je to velmi pohodlné a přitom romantické. Dalších 5 dnů jsme byli znovu na pobřeží Rudého moře, tentokrát v   hotelu Le Pacha v Hunghadě.

Celé , téměř ,14ti denní putování bylo sice velmi náročné a v říjnu jsme v Egyptě zažili ještě dost vysoké teploty nad 30, ale byla to paráda.

Pokud někdo miluje vodu, lodě, a není zrovna vyznavačem polehávání na pláži, mohu s čistým svědomím, tento druh dovolené doporučit. Snad při výběru pomohou i obrázky, které jsem uložila do  fotogalerie.