Jdi na obsah Jdi na menu
 


30. 7. 2009

 

 

 

 

Těhotenství

Chlapeček nebo holčička?

Aby žena zjistila, jestli porodí chlapce nebo holčičku, vymočí se do dřevěné misky a do ní vloží silnou jehlu. Po dni se do misky podívá. Pokud se sraženina shlukla kolem jehly jako pilíř, ví, že bude mít chlapce. Jestliže se sraženina usadila na dně misky, čeká holčičku.

Pohlaví budoucího potomka zjistí i tak, nakape-li v devátém měsíci těhotenství do misky s vodou pár kapek svého mléka. Pokud mléko klesne ke dnu, bude to chlapeček. Vznáší-li se na hladině, čeká holčičku.

Další možností je hodit těhotné ženě na hlavu nečekaně hrst soli. Potom na ni začněte mluvit. Pokud bude hovořit o chlapci, čeká syna, pokud o dívce, narodí se jí dcera.Také je možné ženu nečekaně vybídnout, aby vám ukázala ruce. Pokud ukáže dlaně hřbetem nahoru, čeká chlapce. Pokud naopak, bude to děvčátko.

 

 

 

 

Babské recepty pro zdraví

Sádlový obklad
Při bolestech v krku si připravíme jednoduchý zábal. Na pruh plátýnka namažeme tenkou vrstvu vepřového sádla. Na něj nastrouháme trochu muškátového oříšku (aby se utvořila tenounká vrstvička). Přikryjeme dalším plátýnkem. Dáme na krk a ovážeme teplým šátkem. Ráno je po bolesti.
Medvědí mléko
Teď jeden typ pouze pro dospělé. Je výborný a velmi účinný při počátečních příznacích nachlazení. Ohřejeme 200 ml mléka, přidáme panáka rumu a 2 lžíce medu. Stačí vypít 2 sklenice za večer a ráno se cítíte jak rybička.
Máslový čaj
Bolest při polknutí, pálení a škrabání v krku. Nejlépe zažene tento jednoduchý recept. Uvaříme 250 ml černého čaje, přidáme polévkovou lžíci medu a polévkovou lžíci másla. Dobře promícháme a ihned vypijeme.
Zázvorový čaj
10 g čerstvého strouhaného zázvoru vaříme 5 minut v 1 litru vody. Poté ho přes cedník vymačkáme. Do vzniklého čaje přidáme šťávu z jednoho citrónu či pomeranče, osladíme a pijeme horké.

 

 Škytavka 

Škytavka je varováním před uhranutím nebo někým, kdo kuje proti škytajícímu nějaké pikle. Aby se člověk zla co nejdříve zbavil, je třeba škytavku zastavit. Praktická stránka této pověry se odráží v mnoha návodech jak škytavku zarazit. Patří mezi ně například:

Vyděsit škytajícího tak, že zadrží dech a "vyrazí z něj duše".

Pití vody - vodu je třeba pít po doušcích, jejich počet by měl odpovídat věku škytajícího. Zvlášť dobře tato metoda funguje u lidí nad devadesát let.

Přiblížit palce co nejvíce k sobě, aniž by se dotýkaly, a přitom odříkávat žalmy nebo modlitby.

Zadržet dech a počítat do devíti

V každém případě si škytající člověk musí dát pozor na uhranutí a pečlivě sledovat všechno, co se kolem něho děje.

 

Běžné zdravotní problémy:
Průjem, máme-li ho po příliš mastném jídle či jiné dietní chybě, stačí nám na to pár sušených borůvek. Půjdete-li kolem lesa, nasbírejte si jích pár a usušte. Nu a když už dozrají brusinky, tak ani ty nezapomeňte pár jich nasbírat. Krom toho že jsou vynikající ke svíčkové, je dobré je v období chřipek rozdrcené (předem usušené) přidat do čaje. Čistí nám ledviny od různého nepořádku. Přidávají se i do urologických čajů.
 
***
 
Dnes je v módě jarní detoxikace organismu. Moc nevěřím na různé lékové doplňky, stále je to svým způsobem léčivo. Na jaře nám začínají růst kopřivy, lze si ze 3-4 lístků spařených horkou vodou, 15 min. louhovaných udělat čaj, nu moc chutný není, tedy mě nechutná. Piji tak 3 týdny jeden šálek denně. Lze je přidat i do jarních polévek, nádivek tam už nejsou tolik cítit. Když dělám jarní polévku, používám řeřichu, kopřivu, žebříček, pažitku. Dám si uvařit vývar z kuřecích kostí, mírně osolím, dám 1 trojúhelník jakéhokoliv taveného sýra, zahustím na sucho upraženou jíškou, půl hodiny vařím až není cítit mouka. Odstavím a přidám na drobno nasekané bylinky. Můžeme jakékoliv jiné, ne však příliš aromatické, např. mátu bych nedoporučovala. Nu a kdo chce může dochutit krátce před odstavením z plotny 1 kostku masoxu, já nedávám.
 
*** 
 
Různé drobné úrazy, tak tady nedám dopustit na  Aloi a sádlo, jak oděrky tak opařeniny či spáleniny. Píši drobné, když je větší místo zasažené, je lepší vyhledat lékaře. Rozříznu lístek Aloe a dužinou potřu zasažené místo, eventuelně přiložím a jen lehce ováži. Po odhojení a zacelení používám doma vyškvařené vepřové sádlo. Jizvy jsou méně patrné a netvoří se kolem zatvrdlina.
 
***
 
Štípance, no kdo by neznal…takový komárek ten umí nadělat neplechu a jak to svrbí a pálí. Začerstva potřít octem, několikrát opakovat, to samé nejsme-li alergici, po žihadlu včely či vosy. Následky jsou mírnější. Nu a komáři ještě jednou. Chystáteli se na dovolenou, kde jich jsou tzv. mraky, stačí v lékárně zakoupit B-Komplex, asi tak týden před dovolenou je začít užívat. Potem pak vylučujete odér který komárům nevoní a tak vás nechají víceméně na pokoji, pakliže je v blízkosti osoba která jim voní.
 
***
 
Zahleněné průdušky
Stolní olej ohřejeme na pánvy do teploty, kterou kdo snese.Vložíme 1/4 staré pleny . Nasátou olejem vyndáme, neokapáváme a vložíme do igelitového sáčku .Ten zabalíme do druhé 1/4 pleny a přiložíme na prsa .Pořádně uvážeme šátkem .Průdušky se promastí a pak se všechen hlen uvolňuje bez bolestně !
 
***
 
K léčení kašle, nachlazení a chřipky :
přidejte citronovou šťávu ke třem hřebíčkům a medu rozpuštěnému v horké vodě.
Citronová šťáva je silně antiseptická, takže podporuje imunitní systém, je účinným lékem pro všechny druhy infekce a pomáhá snižovat horečky.
Méně známo je, že díky přeměně na uhličitan draselný pomáhá také při mnoha zažívacích potížích včetně škytavky, pálení žáhy, nevolnosti, zácpy a střevních parazitů.
 
***
Tvaroh pomáhá při otocích
 
Příprava: Tvaroh smíchejte s mlékem nebo se syrovátkou tak, aby vznikla tuhá kaše. Naneste ji na plátno, vrstva by měla být na prst vysoká. Přiložte na postižené místo. Přibližně po dvaceti minutách obklad sejměte.
 
Tento starý recept výborně pomáhá při bolestech v krku, horečce a přetažených kloubech. Když se tvaroh dostane do styku s kůží, je zahájen proces mléčného kvašení. Ten má silné protizánětlivé účinky, působí proti otokům a zmírňuje bolesti. Já ho používala hodně a docela s úspěchem při bolestech žlučníku, či zánětu ledvin

Vyzkoušejte osm vyzkoušených tipů, které vám Blesk.cz přináší. Ovšem, pozor! Pokud vaše bolesti trvají delší dobu a nic vám proti nim nepomáhá, navštivte lékaře!

1. Obklad a masáž

První pomocí bývá studený obklad na čele a masáž krční páteře. Pokud vás bolest zastihne v práci, požádejte někoho z kolegů, aby vám jemně namasíroval krk. Krční páteř trpí obzvlášť při sedavém zaměstnání.

2. Úprava jídelníčku

Při migrénách je žádoucí pravidelné jídlo, jehož součástí by mělo být co nejméně citrusů nebo plesnivých sýrů. Důvodem jsou látky, které obsahují. Ty jsou totiž podobné těm, které zapříčiňují záchvaty migrény.

3. 6,5 hodiny spánku

Dospělému člověku by mělo stačit zhruba šest a půl hodiny spánku každý den. Kratší doba už na naši hlavu působí jako dráždidlo, stejně jako příliš agresivní světelné efekty, kterým bychom se měli co nejvíc vyhýbat.

4. Pozor na stres

Vyhýbat se stresu je důležitá prevence proti spoustě zdravotních problémů a výjimkou nejsou ani bolesti hlavy. Pokud se nacházíte ve stresové situaci, snažte se ji co nejdříve vyřešit. Uvidíte, jak rychle se vám uleví.

5. Masážní sprcha

Pokud potřebujete okamžitou úlevu, dopřejte si desetiminutovou horkou sprchu. Stoupněte si pod ni a nechte si silnějším proudem prohřát krk a trapézy. Tato metoda účinkuje zvlášť při přicházející migréně.

6. Akupresura

První pomoc, kdekoliv vás bolest hlavy postihne, je bod na pravé ruce mezi palcem a ukazováčkem. Nahmatáte jej v místech, kde končí rýha v pokožce. Bod je více citlivý než okolí. Masírujte ho prsty levé ruky.

7. Životospráva

Je známo, že k bolestem hlavy přispívá nikotin a alkohol. Vysaďte je, nebo alespoň omezte. Kromě nich je nutný přísun tekutin, alespoň dva litry vody nebo čaje denně. Vyhýbejte se také hluku a oslňujícímu světlu.

8. Uvolňující cviky

Bolesti hlavy často souvisejí se zablokovanou páteří nebo zatuhlou šíjí. Proto byste měli pravidelně cvičit, protahovat si tělo. Vhodná je například jóga nebo jiná uvolňovací cvičení. Stačí jen několik minut denně.


 

 

 

JAK NA BOLEST V KRKU
 
- Co 2 hodiny rozkousat a sníst stroužek česneku a pít čaj z tymiánu
- Kloktat slanou vodou
- Cumlat koření hřebíček během dne
- Obklad na krk: vyždímat plenu namočenou ve slané studené vodě, překrýt igelitem, na to suchý ručník. Nechat zabaleno 2 hodiny.
- Z lékárny je velmi účinný přípravek JOX ve spreji. Několikrát denně stříknout přímo na mandle – vzít si na pomoc zrcátko.
- OROFAR ve spreji – v lékárně
- Do 2 dl vody dát 2 lžičky soli a pár kapek TEE TREE OIL – kloktat.
- 1 tvaroh ve staniolu. Tvaroh rozmačkáme vidličkou a rozložíme rovnoměrně na kapesník v šátku, přiložíme ke krku a zavážeme. Necháme i půl dne nebo přes noc.
 
Kořeněná limonáda proti bolesti v krku
600 ml vody, 2 hřebíčky, 2 kuličky nového koření, kousek celé skořice, šťáva z celého citronu, med
Dáme vařit vodu a koření do hrnce, přikryjeme a 10 minut pomalu vaříme (ne klokotem).
Po uvaření scedíme, přidáme lžíci medu a šťávu z celého citronu. Pijeme co nejvíce horké.
Je to příjemná varianta léčby.
 
MRKVOVÝ SIRUP OD KAŠLE
Postup:
Do väčšieho kastróla dame 1/2 litra čerstvej mrkvovej šťavy a 4 lyžice medu.
Za občasného miešania zahustíme do sirupovej konzistencie, nevaríme.
Berieme 1 lyžičku 5x denne.
Je to starodávny osvedčený recept na kašeľ a choroby priedušiek.
 
Na kašel
Vincentka,mléko,med
Převaříme mléko. Do hrnku dáme 1/3 vincentky kterou zahřejeme, ale pozor aby nepřekročila teplotu 70 stupňů. V ní rozpustíme kávovou lžičku medu a vše dolijeme trošičku ochlazeným mlékem, taky aby mělo méně než 70 stupňů . Pijeme ještě teplé.
 
Proti kašli
1 hrnek mléka, 1 žloutek, 1 lžička másla, 1 lžíce medu
Vše umíchat v teplém mléce a vypít.
 
Na dráždivý kašel
12 skořápek vlašských ořechů , 1/2 l vody

Vyloupeme 12 vlašských ořechů namočíme je do 1/2 l vody, necháme louhovat 4 hod., potom je 1/2 hod. vaříme a dolíváme, aby bylo pořád 1/2 l vody.
Pijeme slazené medem nebo cukrem 3x denně šálek. Po dvou dnech se začne odkašlávat.
 
Octový zábal - proti nachlazení a horečce
Vlněné ponožky namočte do studeného octového vodného roztoku (šest lžic octa na půl litru vody). Ponožky vyždímejte a oblékněte si je. Přes ně si natáhněte suché ponožky a jděte si lehnout. Po asi dvaceti minutách zábal vyměňte.
Účinky: Ocet je tradiční a velmi účinné antiseptikum, působí silně protizánětlivě a příjemně chladivě. Stejně jako tvarohové zábaly, snižují také octové ponožky horečku. Za dvě hodiny se tělesná teplota díky zábalu sníží přibližně o jeden stupeň.
 
Domácí medicína s medem

Onemocnění horních cest dýchacích :
Při nemocech se doporučuje brát med s teplým mlékem (40 C) nebo med s citrónovou šťávou (šťáva z 1 citronu na 100 g medu), případně jeden šálek komonicového čaje s 1 polévkovou lžíci medu.
Máslový čaj
Bolest při polknutí, pálení a škrabání v krku. Nejlépe zažene tento jednoduchý recept. Uvaříme 250 ml černého čaje, přidáme polévkovou lžíci medu a polévkovou lžíci másla. Dobře promícháme a ihned vypijeme.

Léčení ran :
Med je účinná mast na rány, pomáhá odlučovat odumřelé části tkání a ránu přímo vyživuje.
Úporný kašel :
Nastrouhejte a rozetřete křen a smíchejte s medem. Užívejte ráno nalačno, hodinu po obědě
a večer před spaním po čtvrtině jedné kávové lžičky.
Posílení srdce :
Podstatou infarktu je choroba věnčitých tepen, které vyživují srdeční sval. Jsou-li zúženy, dodávají srdci méně živin a kyslíku, na němž je srdce závislé. Med způsobuje rozšíření věnčitých cév a zlepšuje koronární oběh krve. Podle sdělení řady autorů vede užívaní medu (průměrně 70g denně) po delší dobu (1 až 2 měsíce) u osob s těžkým srdečním onemocněním ke zvýšení obsahu hemoglobinu, k upravení složení krve a také srdečně cévního napětí a vůbec ke zlepšení celkového stavu.
Žaludek a střevní trakt :
Med působí jako léčebně dietetický prostředek proti řadě žaludečních a střevních nemocí, při zánětu žaludeční sliznice a vředových onemocněních.
Vředové onemocnění žaludku :
Med způsobuje hojení vředového povrchu sliznic. výstelky žaludku. Med se užívá 1,5 hodiny před jídlem nebo 3 hodiny po jídle.
Onemocnění jater a žlučových cest :
Med výrazně šetří játra a umožňuje jejich regeneraci. Zatímco u rafinovaného (řepného) cukru musí být celé požité množství rozštěpeno v játrech a teprve potom využito, z medu se v játrech štěpí jen malá část složitějších cukrů. Cukry jednoduché, kterých je v medu převaha, játry neprocházejí, jsou přímo ze zažívacího traktu vstřebávány do krve.
Onemocnění ledvin :
med obsahuje látku zvanou flaven, která rozšiřuje ledvinové kanálky a pomáhá zbavit se tekutiny z otoků.
Nervový systém :
Není lepšího neškodného prostředku pro spaní než sklenice vody s medem.
 
Čelní dutiny
Nejdříve si uvaříme středně velký brambor ( musí být vařen ve slupce ), připravíme si šátek tak , aby odpovídal šíři čela a dal se zavázat na něj položíme igelit a na igelit kapesník.
Pak bramboru oloupeme a lehce rozmačkáme, vložíme na kapesník v šátku a přiložíme na čelo ( teplota bramboru by měla být co nejteplejší , prostě co snesete), a necháme působit
20- 25 minut.

Med ze smrkových výhonků – na průdušky
35 dkg výhonků spaříme v 1 litru převařené vody a necháme 2 dny louhovat.
Pak přecedíme a přidáme 1,35 kg cukru. Vaříme, až zhnědne a zhoustne .
Výhonky se sbírají do 15.května
Hned horké to naléváme do sklenic, zavíčkujeme a otočíme víčkem dolů, necháme vychladnout .Z jedné dávky jsou dvě sklenice .
 
NÁPOJ PŘI ODVODNĚNÍ ORGANIZMU
Nápoj je vhodný při průjmech a zvracení, kdy dochází k odvodnění organizmu.
Lékaři doporučují jíst při této nemoci pouze mačkané ovoce, bramborovou kaši, rýži
a vařenou nebo strouhanou mrkev.
Ingredience:
1 l vody, 1 PL cukru, 1 ČL soli, na špičku nože kyseliny citronové,dobarvit džusem.
Pít po doušcích. Nápoj je chutný a stravitelný, nedráždí a není těžký.
 
Lék na bolest kloubů a zad
10 kaštanů, 1 francovka
Kaštany nakrájíme na plátky a dáme do sklenice, zalijeme francovkou.
Po 3 týdny mažeme na bolestivá místa.  
 
Ztráta hlasu
Z lékárny : 
tablety PANTHENOL, HOMEOVOX, CALCIOVÝ SIRUP, VINCENTKA V TABLETÁCH
 
Na bradavice
Malinký kousek cibule náplastí přilepíme na bradavici, nejlépe přes noc. Vydržet, opakovat postup cca týden, pak se sama odloupne. Funguje bezvadně.

Na bradavice
Česnek nakrájíme na plátky a zalijeme octem. Necháme 7 dní v uzavřené lahvičce.
Potom přikládáme každý večer na bradavici. Zabalíme, aby z bradavice česnek nespadl.
 
Protichřipkový salát
Ingredience:
500 g kysaného zelí, 2 mrkve, 1 větší jablko, 1 cibule, 1 lžíce strouhaného křenu,
1 zakysaná smetana
Postup:
Kysané zelí a cibuli nakrájíme a mrkev s jablkem nastrouháme, přidáme strouhaný křen
a zalijeme smetanou. Dobře promícháme.
 
KŘEN
Velmi posilující účinek na naši obranyschopnost má například křen. Obsahuje dostatek důležitých živin a má antibiotickým účinkem. Křen dokáže v našem těle účinně eliminovat infekce a je výborným doplňkem léčby při nachlazení, angíně a chřipce.V případě nemocí spojených s kašlem a rýmou nám ale křen prokáže ještě jednu skvělou službu. Jeho silice rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest - jak v nosních dutinách, tak v plicích a průduškách. Tento účinek pocítíme už při jeho krájení či strouhání, projevuje se typickým slzením, stejně jako u cibule.
 
Křen s medem
Křen najemno nastrouháme a  2 lžíce křenu smícháme se lžící medu. Užívat bychom pak měli 3 x denně jednu čajovou lžičku, u dětí dávku raději o něco snížíme.
Už za moment po jeho konzumaci pocítíme, že se nám "spouští rýma", snadněji odkašláváme a lépe se nám dýchá.
 
ALOE VERA

ALOE VERA. Jsou určeny pro všechny věkové kategorie pro zdravé lidi jako prevence a pro nemocné jako doplňková léčba ke zlepšení účinnosti a snížení nežádoucích účinků klasické léčby (farmakoterapie, radioterapie, chirurgická léčba apod.).
Produkty jsou určeny k zevnímu i k vnitřnímu použití.
Pro názornost uvádíme obecné příklady nejčastějšího použití těchto produktů:
Choroby látkové výměny a nesprávné výživy (obezita, cukrovka, detoxikace, podvýživa, zvýšená hladina cholesterolu, anémie)
Choroby trávicí soustavy (záněty ústní dutiny, afty, poruchy trávení, pálení žáhy, žaludeční vředy, chronická zácpa, infekční průjmy, hemeroidy)
Choroby jater a žlučových cest (stavy po infekční žloutence, poškození jater následkem otravy, léků, alkoholu, poruchy činnosti žlučníku, žlučové kameny)
Choroby ledvin a močových cest (záněty močového měchýře, ledvinové kameny, cysty, zbytnění a záněty prostaty)
Choroby dýchacích cest (akutní a chronická rýma, zánět mandlí, hrtanu, záněty dutin, astma)
Choroby srdce a cév (poruchy krevního tlaku, arteroskleróza, křečové žíly)
Choroby kůže, podkoží, vlasů, nehtů (poranění, popáleniny, bodnutí hmyzem, akné, hnis, vředy, pásový opar, bércové vředy, ekzémy, plísňová onemocnění, nadměrné pocení, celulitida, vypadávání vlasů, lupy, poškození vlasové pokožky, herpes)
Choroby pohybového ústrojí (revmatické onemocnění zánětlivé, artróza, bolesti zad
a plotýnek, osteoporóza)
Gynekologická onemocnění (zánět pochvy, výtok, bolestivá menstruace, silné krvácení, klimaktérium)
Nervová a duševní onemocnění (migréna, epilepsie, chronická únava, nervozita, úzkost, deprese)
Podpora imunity, nádorová onemocnění (oslabená imunita, prevence nádorových onemocnění, pomocná léčba rakoviny - následků chemoterapie a radioterapie)

CIBULE

Nejlepším lékem proti nachlazení a následnému kašli je cibule.
 
Cibulový sirup
Nakrájíme 3 cibule na kolečka. Postupně je vrstvíme do nádoby a prosypáváme cukrem (nejlépe třtinovým). Nakonec přikryjeme a necháme odstát. Za několik hodin pustí cibule šťávu, kterou slijeme do skleničky. Sirup podáváme při kašli několikrát denně po lžičkách.
 
Cibulový čaj
Do 200 ml vroucí vody dáme na 5 minut vařit 2 nadrobno nakrájené cibule.
Necháme 10 minut vyluhovat, scedíme a osladíme medem. Pijeme několikrát denně.
 
MED

Při onemocnění je med neocenitelný. Nejenže dodává tělu dostatek důležitých  látek, energie, ale navíc na rozdíl od rafinovaného cukru, nezatěžuje náš organizmus.
 
Řepový med
Z černé řípy seřízneme špičku. Vnitřek řepy vydlabeme a do třetiny objemu nalijeme med. Necháme stát přes noc. Med do rána vytáhne z řepy šťávu.
Lžíci směsi 5 x denně smícháme s teplým mlékem a vypijeme.
 
CITRÓNY
Během infekce je velmi důležitý přísun dostatečného množství vitaminu C. Nejlepší je, je-li podávám formou zvýšené konzumace citronu, kiwi, pomerančů a kysaného zelí.
 
Citrónové kloktadlo

Vymačkáme šťávu z jednoho středně velkého citronu a kloktáme ji. Nakonec polkneme. Opakujeme 2 až 3x denně
 
Teplá citronáda
Šťávu ze 2 citronu smícháme ve vysoké sklenici s 2 lžícemi třtinového cukru a zalijeme teplou vodou. Přidat můžeme i šťávu z jednoho pomeranče. Pijeme každé ráno před snídaní během celého zimního období.
 
Citrónové rozinky
Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citronů a necháme několik hodin nasáknout a nabobtnat. Vitamin C  se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní "zobání" těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci.
 
DALŠÍ "BABSKÉ" RECEPTY "RYCHLÉ POMOCI"
 
Sádlový obklad
Při bolestech v krku si připravíme jednoduchý zábal. Na pruh plátýnka namažeme tenkou vrstvu vepřového sádla. Na něj nastrouháme trochu muškátového oříšku (aby se utvořila tenounká vrstvička). Přikryjeme dalším plátýnkem. Dáme na krk a ovážeme teplým šátkem. Ráno je po bolesti.

Medvědí mléko

Teď jeden typ pouze pro dospělé. Je výborný a velmi účinný při počátečních příznacích nachlazení. Ohřejeme 200 ml mléka, přidáme panáka rumu a 2 lžíce medu. Stačí vypít 2 sklenice za večer a ráno se cítíte jak rybička.
 
Zázvorový čaj
10g čerstvého strouhaného zázvoru.vaříme 5 minut v 1 litru vody. Poté ho přes cedník vymačkáme. Do vzniklého čaje se přidáme šťáva z jednoho citrónu či pomeranče, osladíme a pijeme horké.
 
PRO UNAVENÁ JÁTRA
Při jakémkoli oslabení našeho organizmu jsou  nadměrně zatěžovaná naše játra. Při infekci bychom jim proto měli dopřát trochu úlevy v podobě stravy, ve které omezíme všechna tučná, příliš kořeněná a smažená jídla. A naopak přidáme více nízkotučných mléčných výrobků a mrkve.
Mrkvový tvaroh na játra

Nastrouháme 3 mrkve, smícháme je s 250 g nízkotučného tvarohu a naředíme 1 lžící kefíru. Dobře promícháme. Můžeme osladit nebo trochu osolit, podle chuti.
 
LIEČIVÝ NÁPOJ NA CHOLESTEROL PREČIŠTĚNÍ KRVE
Ingredience:
2 litry prevarenej vody, 20 dkg cukru, 4 citróny, 15 až 20 strúčikov cesnaku, 20 dkg chrenu,
1 väčšia cibuľa
Postup:
- cesnak, chren a cibuľu zomelieme....dáme do 4 L sklenenej fľaše, pridáme prevarenú vodu, cukor a na kolieska nakrájané citróny.
- luhujeme 14 dní za občasného premiešania
- precedíme cez gazu
- hotový nápoj skladujte v chladničke
- pijeme ráno a večer po jednom štamperliku.
 tiež perfektne prečistí krv.....robíme si ho tak dvakrát do roka.
 
VÍNO NA SRDCE
Víno na srdce má skvelé učinky na všetky SLABOSTI SRDCA aj na skutočné ochorenie srdca, sposobí aj citeľné zlepšenie pri angine pectoris. Užíva sa jedna , dve , tri....polievkových lyžíc za deň pri pichaní na srdci, či už ovplyvnené počasím alebo rozčúlením a aj pri bolestiach srdca. Je skutočne výborné.
Ingredience:
1L prírodného vína, je jedno či biele alebo červené, no musí byť prírodné,
10 čerstvých petržlenových stoniek,1-2 PL vínneho octu, 300g včelieho medu
Postup:


flasky do ktorych budeme vino davat najprv umyjeme a vyplachneme trochou silneho liehu (vodky)

 

tu mame potrebne prisady, vino na obr. je prave omsove talianske, omsove su dobre, lebo su bez pridania cukru a prirodne, petrzlenovu vnat mam teda ale nepodarenu, nie som ja dobra pestovatelka.... moze byt aj vacsia:)))

pridame petrzlenovu vnat

 

jednu alebo dve lyzice vinneho octu a varime na miernom ohni desat minut

 

po desiatich minutach varenia pridame med, ale to je na vas, ci si vino medom osladite alebo nie a povarime dalsie styri minuty

 

este za horuca plnime do flias a dobre uzavrieme, usadenina, ktora sa vo flasiach vytvara, neskodi a moze sa pit

 
CHŘIPKA A PROCHLADNUTÍ

Ingredience:
10 citrónov, 15 strúčikov cesnaku a 500 g medu.
Postup:
Citróny odšťavíme, cesnak pretlačíme - dáme do mixéra a postupne prilievame počas šľahania med. Zmesou naplníme poháriky - uzavrieme a počas dvoch dní necháme za občasného premiešania odstáť. Preventívne užívame nalačno každé ráno za 1 PL (polievkovú lyžicu).
Je to vyskúšané, vôbec nemáte v ústach pachuť po cesnaku.
 
JEDLÁ SODA A JAVOROVÝ SIRUP PROTI RAKOVINĚ
Následující recept zveřejnil neuropat dr.Murphy, který tvrdí, že mu ještě na rakovinu nezemřel žádný pacient.
 
Neuropat dr.Murphy uvádí: Recept vypadá jednoduše, ale má vědecké vysvětlení. Jako prevence rakoviny se užívá jedna lžička denně. Doporučil jsem to jednomu svému klientovi
s bolestmi břicha, kde měl už metastázy. Bolesti do tří dnů přešly a cítí se dobře. Principem působení tohoto receptuře, že rakovinné buňky nesnášejí zásadité prostředí, které je člověku přirozené ( zdravý člověk má pH 7,3 - 7,5 ). Rakovina se rozvijí jen v kyselém organismu
( pod pH 6 ). Soda je zásada a s pomocí cukru ( rakovinové buňky konzumují 18x více cukru než zdravé ) pronikne přímo do buněk. I další alternativní onkologové v Evropě už léčí efektivně rakovinu s pomocí jedlé sody.
Ingredience:
Javorový sirup, jedlá soda
Postup:
3 díly javorového sirupu a jeden díl jedlé sody ( soda bicarbona ) smísit ( např. 15 lžiček sirupu a pět lžiček sody ) a promíchat, dát poté v kastrůlku na sporák, zahřívat 5 minut nepříliš silně, dokud směs poněkud nezahoustne. Na počátku může být užíváno častěji, např.3x denně jedna čajová lžička. Jinak stačí brát 1 čajovou lžičku 1x denně, dlouhodobě. Může být rozpuštěna ve vodě, čaji, nebo třeba namazána na chléb. Javorový sirup může být případně dočasně nahrazen medem.
Obecně platí: nejíst jinak žádný cukr v nápojích ani v pokrmech, s výjimkou trošky ovoce.
 
PLEŤOVÉ MASKY


JAHODOVÁ
na mastnú pleť:
2 lyžice ovsených vločiek, 3 zrelé jahody, 1 lyžička smotany
postup:
vločky rozmixujeme, pridáme jahody a smotanu a dobre premiešame. Masku necháme pôsobiť 10 min. zmyjeme studenou vodou.
Jahody -čistia a oživujú všetky typy pleti.majú sťahujúce učinky, upokojujú podrazdenu pleť. Obsahujú vitamín C, ktorý chráni pred voľnými radikalmi, teda aj pred starnutím.

BANÁNOVÁ
na suchú pleť:
1 žltok, 2 lyžičky mandlového oleja, 1 zrelý banán
postup:
všetky prísady rozmixujeme, nanesieme na pleť a necháme pôsobiť 10 min. Zmyjeme studenou vodou.
Banán -ma upokojujúce učinky , intenzivne vyživuje a hydratuje vysušenú pokožku.je bohatý na draslík ,ktorý udržuje vodu vo vnútri buniek, horčík a mangán.

UHORKOVÁ
na mastnu pleť:
1 šalatova uhorka, 1 lyžica tvarohu
postup:
uhorku nastruhame, odoberieme 2 lyžice a zmiešame ich s tvarohom. Nanesieme na tvar a necháme pôsobiť 15 min. masku zmyjeme vlažnou vodou.
Uhorky -obsahuju až 95 % vody, draslik, železo a horčík, veľa kremiku a fluoru. spomaluju starnutie pokožky a dodáva jej pružnost a maju sťahujuci učinok.

AVOKÁDOVÁ
na suchu a zrelu pleť:
dužina s 1 zreleho avokada, 1 lyžička medu, 1 lyžička citronovej šťavy, 1 lyžička bieleho jogurtu
postup:
prísady rozmiešame na kašičku a vložíme na pol hodinu do chladničky. nanesieme na tvar a krk a necháme pôsobiť 10 min.Zmyjeme studenou vodou.
Avokádo- vynikajúci na výživu a regeneraciu unavenej alebo zrelej pleti.obsahuje olej obohatený na vit.E a mastné kyseliny- výborný hydratačny prostriedok

JABLKOVÁ
na mastnú pleť:
1 zrele jablko, 1 bielok
postup:
bielok vyšlahame na penu a zmiešame s nastruhaným jablkom.Necháme pôsobiť 10 min a zmyjeme studenou vodou.
Jablko- obsahuje veľa vody, vlákniny. pôsobí omladzujuco vdaka vitamínom a stopovým prvkom- najmä draslika

HROZNOVÁ
na ochabnutu pleť:
10 bobúl hrozna, 1 lyžica olivoveho oleja
postup: dužinu s hrozna zmiešame s olejom.Kašičku nanesieme na tvar a krk.po 10 min zmyjeme studenou vodou.
Hrozno-regeneruje vrchnu časť pokožky, oživuje zápalové procesy. Obsahuje veľa minerálnych latok, vlakninu a vitamíny C, E, B ktoré pleť rozjasnuju a spomaluju proces starnutia
 
PARFÉMOVANÝ OSVĚŽOVAČ VZDUCHU

Ingredience:
*zavírací sklenice * růžové okvětní lístky(nesušené) * sůl
Postup:
Do pěkné zavírací sklenice dávejte na střídačku vrstvy růžových lístků a soli.
Nechte asi 24 hod. a po odšroubování víčka se celá místnost provoní. Na noc zase uzavřete.
Sůl můžete třeba obarvit potravinářským barvivem.
 
Proti lupů ve vlasech
Levná alternativa drahých šampónů – odlít trochu svého šampónu a nechat v něm rozpustit pár tablet acylpyrinu.
 
 
 

 

 

Co věděly naše babičky a my jsme zapomněli....

 

Tvaroh
Už několikrát jsem ho v souvislosti s různými potížemi a chorobami zmiňovala. Ale opakování je někdy matka moudrosti a v případě tvarohu to platí dvojnásob. Takže opakuji: tvaroh pomáhá všude tam, kde potřebujeme z těla něco vytáhnout, zlikvidovat otoky, odstranit zánět. Opakovat lze několik dní za sebou, třeba i dvakrát denně až do úlevy. Použijte měkký tvaroh pokojové teploty, rozetřený asi v centimetrové vrstvičce na gáze, plence či kapesníku. Přiložte navrch ještě další suchou vrstvu, tvaroh tu první promočí. Ponechte klidně přes noc. Suché zbytky tvarohu vysypte slepicím, pokud je máte
. Pokud ne, nic se neděje. Ptáčkové za oknem
si také pochutnají.

 

Zuby
Začnou bolet v okamžiku, kdy to nejmíň potřebujeme a vůbec neočekáváme. V pátek večer stejně jako první ráno naši dlouho očekávané vysněné dovolené. o svátcích i před důležitou akcí. Bolesti zubů se prostě bojíme. A když už se dostaví, cpeme do sebe různá analgetika s cílem umrtvit se jaksi celí, než se objeví pomoc
v podobě anděla v rouše zubařově. A pak to přijde. Tvrdý verdikt, že tentokrát to bez trhání opravdu nepůjde, protože jinak se nám ten zánět rozleze pod ostatní zuby. Bolestí zmučení tiše kývneme. Zub je za chvíli venku, v dásni zeje ošklivá díra. A teď právě nastal váš čas. Začněte vyplachovat dutinu ústní šalvějí s kontryhelem a nestačíte se divit, jak
se bude rána rychle čistit a uzavírat. A ještě jednu radu mám. Uvařte si občas čaj ze sedmikrásek. Má vliv právě na chrup, dodá mu vápník v té nejpříznivější podobě. A na závěr něco pro krásu. chcete mít zoubky bílé jako perličky? Občas je přečistěte citronovou šťávou.

 

Zeměžluč
Ne nadarmo se jmenuje zeměžluč hořká. Staří léčitelé ji také nazývali chlístník nebo hořká bylina. Je součástí některých léků
podporujících vylučování žluči při onemocnění jater a žlučníku, povzbuzuje chuť k jídlu a podporuje trávení. Jestli s oblibou vychutnáváte různé žaludeční likéry, vězte, že i tam stopa zeměžluči bude.

 

Vitaminy
Jsou nezbytné. O tom není pochyb. Ale nesmíte z nich udělat zázračný prostředek proti karovaskulárním nemocem, stresu, rakovině, dokonce třeba i prostředek zvyšující sexuální aktivitu nebo rozvíjející inteligenci. To spíš zblbte, než všechny údajné potřeby těla vitaminy pokryjete. Copak se naši předkové cpali umělými vitaminovými preparáty? Ani nevěděli, že by něco takového mohlo existovat. Přesto žili, docela dobře. V létě jedli hodně ovoce a zeleniny z vlastních zahrádek a sadů, v zimě zalovili v sudu kyselého zelí a při draní peří vařili šípkový čaj. I když je dneska velkou módou zobat různé vitaminové kapsle, nejlépe s minerály, není nad přírodní zásobárnu vitaminů. V poslední době se mnozí vědci shodují, že kombinace přírodních a umělých vitaminů může organismus spíš poškodit než posílit. A to ještě některých z nich může snadno dojít k předávkování. Tedy i u vitaminů bývá dobré myslet na to, že všeho je třeba užívat s mírou.

Výron
V předloňském létě jsme si ho v naší rodin pravdu užili. Ten první zaznamenal můj syn. Nohu jako bakuli, ale protože byly prázdniny, o doktorovi nechtěl ani slyšet. Proseděl tedy čtrnáct dní s noho nahoře a studenými obklady okolo. Druhý výron postihl uprostřed prázdnin mě. Tentokrát se konal čtrnáctidenní škrobáček, protože vzhledem k mému zaměstnání jiné cesty nebylo. Se třetím, závěrečným výronem tohoto zvláštního léta jsme si však už poradili. Jednak šlo o nohu mé maminky, osoby, která něco vydrží, a co si budeme povídat -vlastní nožky už také nějakou tu zkušenost předaly. K problému maminčina nateklého a bolestivého kotníku se postavil v samém počátku nejlépe otec. "Vy toho naděláte," zahřměl a zmizel. Když se vrátil, třímal v ruce pěkný svazek křenového lupení. Do toho jsme nohu balili. Ráno přinesl natrhané listy z bezinek. Zase jsme nohu obalili. A tak jsme to asi týden střídali. Občas, pravda, jsme kotníku ulevili i studeným obkladem. A světe div se! Maminka mohla za týden chodit jako panenka. To byste koukali, jak nás všude chválila! A my měli radost.

Revma
Znal ho dobře Josef Švejk. Jo, když začalo zlobit, nebyla to žádná legrace. Dnes je na tuto nemoc jistě mnoho účinných léků, ale co dělali lidé dřív? Jistě užívali různá možná i nemožná mazání, ale moje babička nasadila torturu kopřivami. Poslala dědečka, aby jí natrhal čerstvé kopřivy, pěkně dlouhé a co nejvíc. Potom je svázala k sobě a bolavá místa na těle jimi šlehala. Na zádech posloužil dědeček. Moc se mu nechtělo (prý), ale říkal, že musel. Aby toho nebylo dost, ještě si babička těmi kopřivami vystlala postel a lehla si do té pálivé hrůzy. Že byla opravdu jako v ohni, dvakrát zdůrazňovat nemusím. Já to jen viděla, a už mi pomalu taky naskakovaly pupence. Babička se jenom usmála a řekla: " To se musí vydržet." Vydržela to vždycky. A vždycky jí to pomohlo. Odvážlivci mohou vyzkoušet. Ostatním raději doporučuji dobrého revmatologa.

Pavučina
Brrr, ta se líbí málokomu. Jakmile ji najdeme, okamžitě se s ní hledíme vypořádat. Nevím, co pavučina obsahuje, ale prý se kdysi užívala na hojení ran a k zástavě krvácení z odřených a poraněných míst. Když si tuto proceduru představím, není mi moc dobře. Před lety jsem byla na návštěvě u známých na Slovensku a ti mě vzali do hor za jedním bačou. Ať holka vidí, jak se také dá žít. A tam jsem na léčitelské schopnosti pavučiny narazila v praxi. Vinou chvilkové nepozornosti se bača docela ošklivě poranil na ruce při sekání dříví. S ledabylou větou na rtech "To nič nieje" omyl krev ve vodě z bystřinky, šel kamsi do kolny, aby se za chvíli vrátil s rukou zaplácanou pavučinami. Převázal to plátýnkem a bylo hotovo. Strávili jsme tehdy v horách asi týden. Když jsme odjížděli, byla ruka docela pěkně zahojená a onen muž se jenom smál. A představte si -on se smál mně. Já mu totiž celý týden tvrdila, že dostane otravu krve. Příroda mě zase dostala.

Hemoroidy
Ti z vás, kdo trpí hemoroidy, mi jistě dají za pravdu, jak tahle delikátní věcička dokáže člověka potrápit. No jo, ale co s tím nadělením udělat? Především je třeba začít od píky. Tedy od stolice. Je třeba dostatečně pít, často zařazovat vlákninu, ovoce a zeleninu. Že vás nudím a že vám to řekl každý doktor? No to je přece jasné, jinudy totiž cesta nevede. Další bod na cestě k úlevě je absolutní čistota. Tedy nejenom toaletní papír, ale i voda. Tak a jsme u jádra pudla. Stolice vyhovující a pravidelná, hygiena dostatečná a teď přichází to hlavní. Mrkev a dubová kůra. Prostě si nastrouháte mrkvičku, dáte na gázu a vždy po vyprázdnění a umytí přiložíte na konečník asi tak na hodinku. Ale můžete pochopitelně, kdykoli se vám zachce. Navíc si uděláte třikrát v týdnu sedací koupel z dubové kůry. Vypadá to sice divoce, ale pomáhá to. A to je hlavní.

 

 

Rajské jablíčko má čtyři komory a je červené. Srdce je také červené a má čtyři komory. Všechny výzkumy dokazují, že rajčata jsou ta pravá potrava pro srdce a krev.
Hrozny visí ve shluku, který má tvar srdce. Každý hrozen vypadá jako krevní buňka a všechny dnešní výzkumy ukazují, že hrozny jsou nesmírně vitalizující potrava pro srdce a krev.
Vlašský ořech vypadá jako malý mozek, s levou a pravou hemisférou,vyšší velký mozek a nižší malý mozek. Dokonce brázdy a záhyby jsou na ořechu jako na mozkové kůře. My už nyní víme, že ořechy pomáhají rozvíjet více než 3 tucty neurotransmitérů pro fungování mozku.
 Fazole vlastně uzdravuje a pomáhá udržovat funkci ledvin, a skutečně, semena vypadají jako ledviny lidí.
 
Celer, rebarbora a pod. rostliny vypadají jako kosti. Tato potrava cíleně posiluje kosti. Kosti obsahují 23 % sodíku. Pokud nemáš dostatek sodíku ve své stravě, tělo ho tahá z kostí a tím je oslabuje. Tato potrava doplňuje a zásobuje kostru těla.
Baklažán, avokádo a hruška jsou zaměřené na zdraví a funkci dělohy a děložního hrdla . Také vypadají jako tyto orgány. Dnešní výzkumy ukazují, že když ženy konzumují 1 avokádo týdně, vyrovnává to hormony a působí jako prevence rakoviny dělož.krčku. A co je zajímavé: ... trvá 9 měsíců než z květu avokáda naroste zralý plod. Obsahuje 14 000 nutričních chemických složek v každém z těchto plodů (moderní věda zatím prozkoumala a pojmenovala 141).
Fíky jsou plné semen a visí v dvojicích, když rostou. Fíky zvyšují pohyblivost mužských spermií a jejich počet a také pomáhají překonat mužskou sterilitu.
 
Sladké brambory vypadají jako pankreas a vlastně vyrovnávají glykemický index při diabetu.
 
Olivy  pomáhají zdraví a funkci vaječníků.
Grepfruity, pomeranče a jiné citrusové plody vypadají jako mléčné žlázy a vlastně podporují zdraví prsů a pohyb lymfy do prsů a z prsů.
Cibule vypadá jako tělesné buňky. Dnešní výzkum ukazuje, že cibule pomáhá odstraňovat odpady ze všech tělesných buněk. Dokonce vyvolává slzení, které vyplavuje epitelové vrstvy z očí.
 
Banány, okurky, cukety a jiné podobné plody jsou zaměřené na velikost a sílu mužských pohlavních orgánů. Je to pravda! 
Arašídy mají velký účinek na semeníky a sexuální libido. Arašídy byly zakázané jako potrava pro muže v klášterech během středověku. Mnoho lidí si neuvědomuje, že arginín, hlavní komponent Viagry, je z arašídů.

 

 

8 fíglů, jak přežít zimu bez nemocí


1. Pomocník z domácnosti: Olivový olej
Jak pomáhá: Zvláčňuje popraskané ruce a rty
Předtím, než vyjdete do zimy, potřete si ruce a rty olivovým olejem. Funguje také obyčejné máslo či margarín, ale na rozdíl od olivového oleje se tak dobře nevsáknou.


2. Pomocník z domácnosti: Váleček

Jak pomáhá: Zahřeje nohy
Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit studených nohou je masáž válečkem. Jezděte jím po chodidlech po dobu 3 minut. Váleček má ještě jeden blahodárný vliv. Pomůže vám natáhnout šlachy, takže se vám bude snáze chodit po vánočních nákupech.


3. Pomocník z domácnosti: Kuřecí polévka
Jak pomáhá: Zmírňuje příznaky nachlazení
Při nachlazení pijte nejen dostatek tekutin, ale dopřejte si i dva talíře kuřecí polévky denně. Většinu infekcí dýchacího ústrojí způsobuje produkce bílých krvinek, kterým se říká neurophily, ty zvyšují produkci hlenu. Kuřecí polévka zabraňuje tvorbě neurophilů.


4. Pomocník z domácnosti: Láhev horké vody
Jak pomáhá: Posiluje imunitu
Kdykoliv cítíte, že na vás »něco leze«, přiložte láhev s horkou vodou k vašemu hrudníku. Přesně pod hrudní kostí se nachází brzlík, který vytváří T-lymfocyty, buňky, jež jsou základem obranných funkcí organismu. Teplem jejich činnost posílíte.


5. Pomocník z domácnosti: Láhev whisky

Jak pomáhá: Likviduje bolest v krku
Někteří odborníci doporučují kloktat whisky s vodou. To by bylo ale zbytečné plýtvání. Úplně nejlepší je whisku vypít. Připravte si ozdravný nápoj. Vymačkejte půlku citronu, přidejte trochu horké vody, lžíci whisky a lžičku medu. Pokud nepijete alkohol, kloktejte slanou vodu.


6. Pomocník z domácnosti: Žvýkačka bez cukru
Jak pomáhá: Udržuje v kondici uši
Zánět uší patří k nepříjemným bolestem. Bohužel patří k častým nemocem zimního období. Při chřipce se smrkáním dostává hlen i do ušní trubice. Podle vědců se ale riziko, že onemocníte zánětem ucha snižuje o polovinu, žvýkáte-li pětkrát denně. Akt žvýkání totiž posouvá hlen z ucha. Sladidlo xylitol, které se dává do žvýkaček bez cukru navíc napadá bakterie, které problém způsobují.


7. Pomocník z domácnosti: Polštář navíc
Jak pomáhá: Ničí kašel
Pokud trpíte kašlem, určitě vám neuniklo, že váš stav se v noci zhoršuje. Je to proto, že se řasinky, kterým se říká cilia a které se vyskytují kolem plic a průdušek, narovnají a nemohou posouvat vrstvu hlenu. Hlen se pak hromadí, což způsobuje kašel. Když si hlavu podepřete polštářem navíc, chloupky zůstanou v původním stavu. Pokud netrpíte hlenovým kašlem, ale spíše suchým a šimravým kašlem, zkuste si dát prst do ucha a lehce jím zatřást.


8. Pomocník z domácnosti: Žárovka
Jak pomáhá: Zlepšuje náladu
V zimě se častěji cítíme pod psa. Nedostatek sluníčka snižuje hladinu hormonu štěstí serotoninu. Minutové cvičení s žárovkou vám jej pomůže doplnit. Sedněte si do místnosti, ve které můžete zhasnout. Vezměte posuvnou lampu s 60wattovou žárovkou. Posaďte se metr od lampy, ujistěte se, že ji můžete zhasnout z místa, na němž sedíte. Rozsviťte lampu a dívejte se do ní jednu minutu. Pak ji zhasněte, zavřete oči a soustřeďte se na záblesk světla, které máte před sebou, dokud nezmizí.

 

 

 

 

■  Vlhké ponožky proti rýmě
První pomoc na ucpaný nos? Zkuste své nohy nejprve ponořit do horké vody, potom namočte pár ponožek do studené vody, vyždímejte je a dejte si je na nohy. Přes ně si oblečte ještě pár čistých a suchých ponožek a šup do postele. Vlhké ponožky zlepší krevní oběh, což pomůže i vašemu ucpanému nosu.


■  Aspirin proti lupům
Rozpusťte 3 aspiriny ve vašem šamponu. Lupů se tak zázračně zbavíte, aniž byste si museli kupovat speciální drahé kúry.


■  Vyfoukejte ušní maz
Uši si na chvilku vyfénujte. Stačí pár sekund a maz se rozpustí.


■  Bramborou proti ječnému zrnu
Bramboru dejte do mikrovlnky, rozpulte ji a zabalte do hadříku. Když vychladne tak, že je možné ji vzít do ruky, přidržte ji u oka na 10 minut.


■  Jahody proti flekům na zubech
Třete zuby jahodou. Přírodní kyseliny pomáhají vyčistit skvrny na zubech.


■  Smích vyléčí střeva
Dobrá nálada léčí. Dokonce i vaše střeva. Smích z plna hrdla jim zajistí dokonalou masáž.


■  Čokoláda na krk
Pokud vás škrábe v krku, zkuste čokoládu. Theobromine, který obsahuje kakao, totiž potlačuje nervové senzory a tím mírní bolest v krku.


■  Zrníčka proti zápachu z úst
Nepříjemného zápachu z úst se zbavíte žvýkáním kávových zrnek.


■  Čaj pro voňavé nohy
Louhujte dva sáčky čaje v půl litru vody po dobu 15 minut. Výluh zřeďte dvěma litry vody a ponořte do něj nohy na 30 minut.


■  Na třísky mýdlem
Směs mýdla a hnědého cukru umístěte na náplast. Přiložte na třísku. Do rána je pryč.


■  Bramborou proti únavě
Nakrájejte umytou a oloupanou bramboru a na noc ji ponořte do sklenice studené vody. Vodu z brambory ráno vypijte.


■  Kečup pro blondýnky
Pokud vaše vlasy kvůli chloru v bazénu zezelenaly, potřete je kečupem a na 30 minut zabalte do fólie. Poté je opláchněte. Červené barvivo z kečupu zelenou zneutralizuje.


■  Koupel proti bolehlavu
Ponořte si nohy do horké vody. Krev vám bude proudit do nohou a tlak, který je v hlavě, zmizí. Při úporné bolesti přidejte do vody rozemletá hořčičná semínka.


■  Korek proti krvácení z nosu
Sedněte si nad umyvadlo a dejte si špunt mezi zuby. Nebo na zadní stranu krku přiložte svazek studených klíčů. Náhlý chlad způsobí, že se stáhnou krevní cévy ve vašem nose.


■  Banány na bradavice
Jednou denně po koupeli přikládejte na bradavice vnitřek z banánové slupky. Po týdnu bude bradavice měkčí a zmizí bolest, po dvou týdnech se viditelně scvrkne. Po léčbě, která by měla trvat maximálně 6 týdnů, úplně zmizí.


■  Máslo proti škytavce
Snězte lžičku burákového másla.


■  Na bolest hlavy s tužkou
Většinu bolestí hlavy způsobuje napětí svalů. Až bolest udeří, dejte si tužku mezi zuby. Nekousejte! Odpočinou si obličejové svaly a bolesti se zbavíte. Pro ještě větší úlevu otočte hlavou čtyřikrát na každou stranu. Pomůže také, když vypijete šálek silné kávy.


■  Čajový sáček na afty
Dejte si do pusy navlhčený sáček s čajem. Vydržte pět minut. Pokud máte opar, přiložte jej na opar.


■  Med na ranky
Malé ranky a škrábnutí se lépe zahojí, když je pokapete trochou medu. Med je antiseptikum, které pomůže vaše zranění očistit. Med působí protizánětově a ranka se bude rychleji hojit.


■  Soda na plísně
Přidejte do trochy vody lžíci jedlé sody a namažte si tím prsty u nohou. Opláchněte je, usušte je a poprašte kukuřičnou moukou.


■  Zubní pasta na štípance
Štípanec potřete co nejrychleji zubní pastou. Nebude vás svědit a nenateče.